reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Papírování nás jednou zadusí! ODS zahájila boj proti přebujelé byrokracii

Foto: ODS
Trápí to všechny – podnikatele, běžné obyvatele, ale i úředníky. Jediným řešením je antibyrokratická revoluce. Pouze kosmetické změny nestačí.

"Začátkem každého roku marníme čas vyplňováním stejných údajů do nejméně tří různých formulářů: daňového, sociálního, zdravotního. Každý formulář se musí shánět někde jinde, každý se vyplňuje podle jiných pravidel. Přitom vše slouží k jedinému účelu: k odevzdání peněz jednomu státu." Tuto stížnost napsal jeden z přispěvatelů na nově zprovozněný web www.velkysber.cz, který je součástí kampaně proti přebujelé byrokracii. Tu zahájila Občanská demokratická strana - právě radikální zjednodušení komunikace s úřady je jednou z věcí, které chce ODS prosadit.

"Byrokracie doslova dusí celou naši republiku. Trápí a otravuje všechny - lékaře, učitele, podnikatele, starosty, každého občana," vysvětluje předseda ODS Petr Fiala. "Stát se chová k lidem arogantně, byrokracie a přebujelý právní systém lidem komplikují život. My nabízíme naopak stát, který občany chrání a poskytuje jim efektivní služby. Žádné drobné změny nestačí, kosmetické úpravy nám nepomohou. Potřebujeme skutečnou antibyrokratickou revoluci."

Nejde ale o žádné tažení proti úředníkům, cílem je odbourat nadbytečné papírování. "Jsem úředník veřejné správy a i mně je protivné otravovat občany s hloupými požadavky," napsal další ze stěžovatelů na zmíněném webu.

O tom, jak palčivým tématem přebujelá byrokracie je, svědčí i množství stížností a připomínek, které předseda ODS Petr Fiala slýchává během probíhajících cest po regionech ČR. Ozývají se podnikatelé, starostové, ale i samotní občané. I proto z boje proti byrokracii udělala ODS jeden ze čtyř tematických pilířů pro nadcházející volby: společně s podporou ekonomiky, kvalitním vzděláváním a zajištěním bezpečnosti naší země.

Na webu www.velkysber.cz dokonce probíhá i soutěž o největší byrokratický nesmysl. A některé podněty se objeví i v programu ODS, který stran představí na programové konferenci 22. dubna v Praze.

autor: | 24. 3. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama