reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Panelové diskuze Veletrhu vědy otevřou zajímavá společenská témata

Veletrh vědy nabídne vedle expozic také panelové diskuze na témata současné společnosti a špičkového výzkumu s předními odborníky české vědy.

Řešit se bude budoucnost diagnostiky a léčby onemocnění, dezinformace a fake news, kyberbezpečnost nebo jak znatelná je česká stopa ve vesmírných projektech. Svou účast v panelech potvrdili přední čeští vědci a odborníci jako jsou Ondřej Santolík z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR, Tomáš Mráček z Fyziologického ústavu AV ČR či Dalibor Dobiáš z Ústavu pro českou literaturu AV ČR. Přednášku na téma příběh uranu povede jaderná fyzička Dana Drábová a moderace vybraných diskusí se ujme Václav Moravec.

Program Veletrhu vědy však přinese mnohem více. Od 7. do 9. 6. se na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech představí přes 100 expozic od 80 vystavovatelů z celé České republiky. Nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá Akademie věd ČR již počtvrté.

Fake news: (NE)věřte médiím

Výraz fake news neboli falešné zprávy byl v loňském roce vyhlášen Collinsovým slovníkem slovem roku. Ověřují si lidé informace, které se na ně denně valí z Facebooku, novin a televize? Hoaxy, dezinformace - poznají je lidé? Proč je důležité slepě nedůvěřovat médiím? Téma dezinformací a falešných zpráv prodiskutují v pátek 8. 6. čeští odborníci na Veletrhu vědy od 13:30 hodin.

Kyberbezpečnost: Umělá inteligence pro detekci malwaru 

Malware, složenina slov malicious software, je jakýkoli typ škodlivého softwaru, který má za cíl napadnout počítač nebo mobilní telefon. Malware bývá hackery využíván k získávání hesel a dalších osobních údajů, krádežím peněz z účtů nebo k blokování přístupu do zařízení. Jaké jsou základy detekce malwaru a využití strojového učení pro automatizaci tohoto úkolu proberou odborníci v panelové diskuzi v pátek 8. 6. od 15 hodin.

Jak Češi dobývají vesmír 

Jak znatelná je česká stopa ve vědeckých misích Evropské kosmické agentury a dalších vesmírných projektech? Na témata vývoje a testování nových technologií kosmického výzkumu, poslání programu Vesmír pro lidstvo a jak Češi dobývají vesmír promluví v sobotu 9. 6. od 13 hodin v panelové diskusi přední čeští odborníci.

Vstup na Veletrh vědy je zdarma, u diskuzí je nutná rezervace místa na www.veletrhvedy.cz.

autor: komerční článek | 25. 5. 2018 14:29

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama