reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Oční operace – záchrana kvality Vašeho života

Jak vybrat správný typ oční operace? Zeptali jsme se primářky soukromé Oční kliniky TANA v Olomouci

Co se vám vybaví při spojení moderní doba a zrak?
Zvykli jsme si být stále a všude dobře informováni o počasí, situaci na cestách, mít k dispozici mapy, slovníky a bez možnosti komunikace pomocí počítače a internetu si dnes neumíme představit život. K tomu všemu potřebujeme mít dobrý zrak.

Co je nejčastější příčinou špatného vidění?
U dětí a generace do 40. let jsou nejčastější příčinou zhoršeného vidění tzv. refrakční vady. Jedná se o vrozené vady délky oka a poruchy lomivosti optických ploch v oku. Rozlišujeme tří refrakční vady -  dalekozrakost, krátkozrakost a astigmatismus. Astigmatismus se dále může kombinovat s krátkozrakostí i s dalekozrakostí.

U osob nad 45 let přichází ještě potíže se zaostřením do blízka, mluvíme o tzv. presbyopii.

Příčinou je oslabená schopnost oční čočky změnit svou optickou mohutnost do blízka – tedy akomodovat. Jedná se o projev fyziologického stárnutí oka.

Lidé nad 55 let jsou u nás vystaveni vyššímu riziku šedého zákalu– jde o ztrátu průhlednosti oční čočky. Příčinou je vliv UV světla, metabolické změny přicházející s věkem, infekce a užívání některých léků, nejčastěji kortikoidů.

Jak je možné léčit refrakční vady?
U dětí je třeba refrakční vady odhalit co nejdříve, nejlépe do 1 roku věku, a řešit je nejčastěji brýlemi nebo někdy i kontaktními čočkami.  U dospělých máme i další možnosti řešení mimo brýle a kontaktní čočky. Jde o operace excimer laserem, dále implantace fakických nitroočních čoček a výměna oční čočky.

Které refrakční vady dovedou řešit laserové operace a jaký typ laseru vybrat?
Máme bohaté zkušenosti s operací krátkozrakosti, astigmatismu i dalekozrakosti. Informace, jak léčíme my, najdete zde: www.tanaocniklinika.cz

Kliniky používají nejčastěji operaci laserem typu Lasek nebo Lasik, připravili jsme pro Vás porovnání těchto metod zde.

Jsou laserové operace vhodné pro každého?
Je třeba podotknout, že každá refrakční vada není vhodná k laserové operaci. Obecně platí, že laserem lze odstranit velice dobře krátkozrakost až do 10 dioptrií, astigmatismus do 4 dioptrií a dalekozrakost do 3 dioptrií. Toto neplatí absolutně, musí být ještě splněna další speciální kritéria, například pravidelný tvar rohovky, dostatečně silná rohovka, nepřítomnost šedého zákalu, správné složení slzného filmu a mnohá další.

Každý zájemce o laserovou operaci očí musí být vyšetřen celou škálou speciálních přístrojů, které lékaři usnadní a zpřesní rozhodnutí o tom, zda je možné refrakční vadu úspěšně a trvale odstranit.

Aktuálně nabízíme operace očí za zvýhodněnou cenu při zachování kvality na www.laserovaocnioperace.cz

autor: komerční článek | 13. 9. 2016

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama