reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Obchodovat s bitcoiny nebo investovat do firem můžete první bankovní platformou v EU

Tradiční bankovnictví a moderní inovativní služby v sobě nově propojuje NEO účet české banky Expobank CZ. Je zároveň první bankovní platformou v Evropě, která umožňuje obchodovat s bitcoinem. Její uživatelé také mohou investovat do start upů, drahých kovů, anebo si sjednat cestovní pojištění.

Uvedením NEO účtu na trh vychází Expobank CZ vstříc požadavkům spotřebitelů, kdy zejména mladá generace očekává od bank moderní inovativní služby. Účet proto slouží jako digitální platforma, která na jednom místě sdružuje tradiční bankovnictví spolu s investičními, spořicími nebo pojišťovacími produkty. A to díky spolupráci banky s partnerskými společnostmi, které ve svých oborech poskytují ty nejlepší služby na trhu. "Takovou kombinaci klasického bankovnictví a FinTech produktů našich partnerů poskytujeme jako první tradiční banka v Evropě," uvádí Ilya Mitelman, předseda představenstva Expobank CZ a odborník na digitalizaci v bankovnictví.

Obchodování s bitcoiny a investice do růstových firem

Prostřednictvím NEO účtu lze jednoduše nakupovat a prodávat bitcoiny. Umožňuje to spolupráce Expobank CZ se společností WBTCB (World Bitcoin Business). Pro obchodování s nejznámější kryptoměnou na světě si uživatelé díky NEO účtu nepotřebují zakládat vlastní bitcoinovou peněženku. "Rozhraní platformy je natolik intuitivní, že k uskutečnění transakce stačí jen několik kliknutí. Uživatel má také vždy k dispozici grafy, které detailně zobrazují aktuální situaci na trhu," vysvětluje Ilya Mitelman. Uživatelé také mohou investovat do nadějných start upů i zavedených firem z různých odvětví. Získají tak cenné papíry, tedy dluhopisy, investiční certifikáty, anebo přímo podíly ve společnostech, které se rozhodnou svými investicemi podpořit. Banka tuto možnost nabízí díky spolupráci s Fundlift, největší crowdfundingovou platformou v České republice.

Spoření s drahými kovy i cestovní pojištění

K produktům partnerů Expobank CZ, jejichž produkty lze prostřednictvím NEO účtu využívat, patří také Česká mincovna. Ta vyrábí nejen oběžní mince pro český stát, ale také pamětní stříbrné a zlaté mince či investiční cihly a slitky. Drahé kovy, a zejména zlato, jsou osvědčeným investičním a spořicím nástrojem. Zlato odolává inflaci a jeho nákup i prodej navíc nepodléhá zdanění. Prostřednictvím digitální platformy si však uživatelé mohou sjednat i cestovní pojištění od Allianz, jedné z největších pojišťoven na trhu. To je vhodné na služební cesty, dovolené nebo sportovní pobyty. "Pro NEO účet vždy vybíráme ty nejlepší produkty, které jsou v jednotlivých segmentech na trhu k dispozici. Jejich kombinací umožňujeme spravovat z jediného místa celý finanční život," dodává Ilya Mitelman.

autor: komerční článek | 26. 10. 2018 10:50

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama