reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Najděte si lepší práci díky hodnocení zaměstnavatelů

Foto: Tipli.cz
Uchazečům o práci může pomoci s orientací na trhu práce portál VímVíc.cz. Ten kromě online kurzů a nabídky volných pracovních míst zprostředkovává také hodnocení zaměstnavatelů. Za první tři měsíce po spuštění nashromáždil server přes 3 000 hodnocení od současných a bývalých zaměstnanců. A další přibývají.

Díky těmto hodnocením může server VímVíc.cz poskytovat důležité a konkrétní informace o zaměstnavatelích a vyfiltrovat nejlepší zaměstnavatele na trhu nebo v regionu. Součástí hodnocení jsou vztahy na pracovišti, firemní kultura, benefity v práci a platové ohodnocení.

Aktuálně alespoň jedno hodnocení získalo 700 zaměstnavatelů. Každé hodnocení prochází kontrolou a schvalovacím procesem a teprve potom se zveřejní na webové stránce. "Díky práci administrátora můžeme odfiltrovat nepoctivá hodnocení i případné systematické zhoršování nebo zlepšování hodnocení firmy," popisuje Michal Hardyn z VímVíc.cz.

Nejvíce hodnocené jsou firmy z oblasti retailu, tedy maloobchodní řetězce nebo restaurace rychlého občerstvení. A přestože s některými z těchto společností mohou být spojována negativní hodnocení, najdou se také firmy s velmi nadprůměrnými hodnoceními. "Příkladem za všechny je obchodní řetězec Lidl, který se svými 160 hodnoceními a výslednými 4,5 hvězdičkami z 5 patří mezi nejlépe hodnocené velké firmy," dodává Michal Hardyn.

Hodnocení zaměstnavatelů jako trend při volbě práce

Pro mnoho lidí jsou právě autentické recenze firem jedním z klíčových zdrojů informací. Mohou si tak udělat obrázek o firmě ještě před zasláním životopisu personalistovi nebo později nástupem do firmy. Firmy zase mohou zjistit, jak si mezi zaměstnanci vedou a získat cennou zpětnou vazbu. Uchazeči o práci i současní zaměstnanci navíc oceňují, když firma reaguje také na negativní hodnocení. Ukáže tak totiž, že si jejich názoru váží a s podněty k nápravě má zájem pracovat. Hodnocení firem je dobrým pomocníkem při náboru a VímVíc.cz je v současné době největší platforma tohoto typu v Česku.

Příjemné prostředí a zapojení zaměstnanců je nejdůležitější

Nejčastějším důvodem pro podání výpovědi ze zaměstnání jsou podle statistik špatné vztahy ve firmě obecně. Nezvládnutý leadership a management patří, co se týče hodnocení, mezi nejčastěji zmiňovaná negativa. Společnost Morneau Shepell ve svém průzkumu zmiňuje, že 76 % dotazovaných považuje za nejdůležitější změnu pro rok 2017 větší zapojování zaměstnanců do chodu firmy. Díky tomu se v současnosti zaměstnavatelé předhánějí v tom, která z nich nabídne zaměstnanci lepší benefity nebo příjemnější firemní kulturu.

Portál VímVíc.cz je s obsáhlým seznamem volných pracovních nabídek vhodným nástrojem pro ty, kteří zaměstnání hledají. Pomáhá také samotným firmám, neboť na serveru mohou prezentovat svoji společnost a oslovit takto potenciální zaměstnance. Zároveň firmy mohou reagovat na podněty zaměstnanců a stále zlepšovat svoji úroveň.

"V dnešní době, kdy na pracovním trhu převažuje nabídka nad poptávkou, neustále hledáme nové cesty, jak oslovit potenciální zaměstnance. Zároveň se snažíme autentickou cestou seznámit okolí s tím, co se ve firmě děje, a také se učit od těch, kteří jsou v digitálním světě o něco zkušenější. VímVíc nám podobný prostor poskytuje," popisuje Lucie Masopustová​, ředitelka správy klientských účtů České spořitelny.

Profil zaměstnavatele na VímVíc.cz, včetně možnosti hodnocení firmy, je zdarma. Na portále si společnost může zřídit prémiový profil, který zaměstnavatelům umožňuje přidat detailnější popis společnosti, video, fotografie a moderně zaujmout potenciální zaměstnance.

autor: komerční článek | 21. 8. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama