Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kremace zvířat v Brně jako běžná alternativa uložení do země

komerční článek
9. 9. 2019 13:26
Doba, kdy po smrti domácího mazlíčka jeho majitelé automaticky zvolili uložení do země či variantu kafilérie, již pomalu vzala za své. Brněnské krematorium zvířat měsíčně odbaví přes 160 zákazníků.
Krematorium zvířat Brno
Krematorium zvířat Brno | Foto: komerční článek

Krematorium zvířat Brno bylo založeno jako velmi ambiciózní projekt v roce 2003, od té doby služba prošla velmi dynamickým vývojem. V roce 2019 bude realizována přestavba budovy a zprovozní se druhá kremační pec, aby byla firma schopna důstojně vyprovodit stále větší počet mazlíčků. 

Kancelář pro vyřizování administrativy
Kancelář pro vyřizování administrativy | Foto: komerční článek

Služba veřejnosti

Celý koncept byl v tehdejších letech velmi podceňován a nebylo mnoho lidí, kteří by celému projektu věřili. Dnes je již tato služba naprostým standardem, zdaleka se netýká jen bohatých lidí. "Ze začátku k nám skutečně vozili zvířátka na kremaci jen velmi majetní lidé, služba zdaleka nebyla levná. Ceny se ale od roku 2003 prakticky nezměnily a i nadále se snažíme i přes velkou poptávku držet podobnou cenovou hladinu. Myslíme si totiž, že kremace zvířat je určitým způsobem služba veřejnosti a měl by na ni mít každý, kdo si pořídí domácího mazlíčka," říká ředitel společnosti Ing. Adam Voňavka.

Místnost pro klienty
Místnost pro klienty | Foto: komerční článek

Rostoucí rakouská klientela

Do brněnského krematoria zvířat jezdí čím dál více i rakouská klientela, která si zvykla na vysoký standard zdejších služeb, a zároveň ušetří více než polovinu peněz. Ceny kremací například ve Vídni se pohybují na více než dvojnásobku zdejších cen. Rozdíl je však ve zvířatech, které rakouští majitelé vozí. Zatímco u Čechů převažují pejsci, Rakušané chovají převážně kočky. Nicméně není výjimkou, že si majitelé přivezou papouška, chameleona či králíka. 

Malá obřadní místnost
Malá obřadní místnost | Foto: komerční článek

Rozmanitost produktů

"Jak jde čas, mění se i požadavky zákazníků a spektrum služeb, které si přejí. Výběr uren a dalších předmětů je u nás čím dál větší, klient si může kromě urny pořídit odlitek tlapky, šperk s dutinkou pro špetku popela, křišťálové sklo se zataveným popelem, sledovat přenos z kremace on-line apod. Samozřejmě vše může být pojato velmi obyčejně a bez jakýchkoli příkras, je to jen na zákazníkovi," dodává Adam Voňavka.

Kremační pec v Brně
Kremační pec v Brně | Foto: komerční článek

Rozvoj společnosti

Pohřby žehem pro domácí mazlíčky jsou již velmi rozšířenou službou, na kterou si řada majitelů již zvykla a nedovede si bez ní konec svých svěřenců představit. "V roce 2019 máme v rozpočtu připravených několik milionů korun na investice do zázemí a rozvoje krematoria. Tyto peníze se vrátí až za spousty let, ale hodnota opravdu spokojených zákazníků a pokud možno příjemného prostředí je k nezaplacení," uzavírá Adam Voňavka

 

Právě se děje

před 36 minutami

Putin odvolal jednoho ze svých nejvlivnějších poradců, měl na starosti vztahy s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin uvolnil z funkce dlouholetého poradce Vladislava Surkova, který se zabýval i vztahy s Ukrajinou. 

Surkov podle agentury AFP odchází poté, co dvacet let pracoval na vybudování takzvané řízené demokracie. Tento pětapadesátiletý funkcionář patřil k nejvlivnějším poradcům Putina, kterého jednou nazval i "poslem božím".

Agentura Reuters poznamenala, že post Putinova poradce pro záležitosti Ukrajiny by po Surkovovi měl nyní převzít zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak, který se na Ukrajině narodil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy