reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kontaktní čočky pro lepší život v digitálním světě

Foto: komerční článek
Dnešní život, to je neustálé střídání aktivit a přecházení pohledu očí mezi světem na monitorech a mimo ně. Používání hned několika digitálních zařízení v průběhu celého dne se stalo normou. Je spojeno s naší prací, sociálním životem, spotřebou a komunikací.

S nárůstem využívání digitálních zařízení se zvyšuje také jejich dopad na náš zrak, který jsme si nově zvykli označovat jako digitální zrakovou únavu. Její příznaky se často začínají projevovat po pouhých dvou hodinách u monitoru. Přitom podle posledních statistik tráví více jak dvě hodiny před monitory a displeji více jak 90% všech Evropanů. Téměř 60% dospělých pak používá digitální zařízení pět a více hodin denně. A až 84% z nás kontroluje telefon nebo tablet i při sledování televize. Většina očních specialistů je denně konfrontována se stavem, kdy se jejich klienti pravidelně potkávají alespoň s některými příznaky digitální zrakové únavy a hledají odpovídající řešení.

Digitální věk

Používání digitálních zařízení a jejich vlivu na náš zdravotní stav se věnuje stále více publikací. Jejich počet rok od roku roste a jasně poukazuje na rostoucí počet případů a zvyšující se zájem veřejnosti. Stále častěji se pak zmiňuje digitální zraková únava jako zřejmý důsledek dlouhodobého sledování monitorů digitálních zařízení a jejich neustálého střídání v průběhu dne.

Studie University v Indianě (USA) uvádí, že více jak 75% uživatelů digitálních zařízení ve věku 18 až 39 let má pocit zvýšené únavy a suchých očí minimálně jednou týdně a 35% dokonce každý den. Právě v této věkové skupině byl výskyt příznaků digitální únavy nejčastější. Alespoň občasnou zkušenost s nimi udávalo 88% dotázaných.

Symptomy digitální zrakové únavy 

Sedm z deseti dospělých uvádí při používání digitálních zařízení alespoň některý z příznaků digitální zrakové únavy. Nejčastěji hovoří o únavě, suchých a bolestivých očích, pocitech napětí. Mezi další symptomy patří červené oči, obtíže se zaostřením, rozmazané nebo dvojité vidění, vyšší citlivost na světlo, zvýšená produkce slz, bolesti hlavy. Jenže 9 z 10 klientů očních specialistů o těchto potížích přímo nemluví a nespojuje si je s používáním digitálních zařízení. Proto je nutné se na ně cíleně dotazovat a hledat řešení právě s ohledem na digitální zatížení očí.

Nové řešení se jmenuje Biofinity Energys

Zvýšená zátěž spojená s pohledem do blízka a častým přeostřováním. Méně časté mrkání a podrážděné oči. Jednou z možností, která se nově při řešení těchto obtíží nabízí je použít ke korekci zraku unikátní novinku společnosti CooperVision, kontaktní čočky Biofinity Energys.

Jsou to jediné kontaktní čočky na světě, využívající technologii Digital Zone Optics™. Poskytují podporu pro oči uživatelů během sledování obrazovky i pohledech mimo ni. Nové přelomové řešení je určené všem, kteří potřebují řešit sférickou vadu zraku a zmírnění únavy očí u digitálních zařízení. Nová technologie pomáhá mírnit únavu očí při přeostřování mezi různými monitory a displeji, nebo mezi sledováním obrazovky a světem mimo ni. Díky asférické optice je vše snazší a pohodlnější. Navíc kontaktní čočky Biofinity Energys využívají osvědčenou technologii Aquaform®, která přitahuje a váže vodu uvnitř materiálu čočky a udržuje ji přirozeně vlhkou a smáčivou. Přirozeně tak snižuje pocit suchých a podrážděných očí.

Náš rušný život se odehrává jak ve světě před obrazovkou, tak mimo ni. Dopřejte svým očím pocit výjimečného pohodlí a úlevy a vyzkoušejte kontaktní čočky navržené pro váš současný životní styl.

autor: komerční článek | 23. 3. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama