reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Kanceláře firmy ComAp si navrhli sami zaměstnanci, mají v nich houpací sítě i zenovou zahradu

Podívejte se, jak vypadají kanceláře budoucnosti podle společnosti ComAp. | Video: |  04:53
Firma ComAp přestěhovala své sídlo do nedávno dokončené administrativní budovy v areálu Classic 7 v pražských Holešovicích. Na sestavování projektu se podíleli sami zaměstnanci, aby prostředí vyhovovalo rozmanitým potřebám zhruba 250 pracovníků od technických pozic až po marketing či obchodní oddělení.

Během 25 let své existence se česká technologická firma ComAp vyhoupla mezi přední světové producenty řídicích jednotek dieselových, plynových, dvoupalivových a dalších druhů generátorů. Svým zákazníkům nabízí řešení na míru, včetně technické a obchodní podpory. Jednou z hlavních činností firmy jsou také výzkum a vývoj. Růst firmy a snaha maximálně podpořit tvůrčí potenciál vedl k rozhodnutí přestěhovat se do nových prostor v holešovickém areálu Classic 7. Kompletní podobu nových interiérů ComAp dlouhodobě konzultoval s českým architektonickým studiem Tétris.

„Jedním z hlavních důvodů stěhování bylo zvýšení prestiže firmy vůči zákazníkům a obchodním partnerům“, vysvětluje jeden ze zakladatelů ComApu a současný předseda správní rady Martin Málek, proč se firma rozhodla přesunout z blízké Palmovky. „Holešovice se nachází nedaleko původního sídla firmy, díky tomu nebylo stěhování pro naše zaměstnance tak náročné“, dodává. V areálu Classic 7 se tak společnosti podle Martina Málka podařilo nalézt dostatek prostoru pro budoucí růst firmy i vybudování moderního training centra, a přitom zůstat blízko centra Prahy.

Kancelář kopíruje přirozený denní rytmus

Kromě centrály v Praze má ComAp v současnosti 8 poboček v zahraničí a zaměstnává více než 300 lidí po celém světě. Vedle kvality produktů a nabízených řešení klade firma již od svého vzniku důraz na spokojenost a rozvoj svých zaměstnanců. V roce 2009 díky tomu získala ocenění Nejlepší zaměstnavatel v ČR v kategorii Malé a střední společnosti v anketě Aon Hewitt.

I proto považují zakladatelé za důležité, aby firma mohla novým i stávajícím zaměstnancům nabídnout nejen zajímavou a různorodou práci s velkými možnostmi rozvoje, ale i příjemné a inspirativní pracovní prostředí. Prostory nové kancelářské budovy charakterizuje koncept Living Office, který se snaží vyhovět rozmanitým potřebám zaměstnanců. Sleduje rytmus střídání jednotlivých činností v průběhu dne a pro různé aktivity se snaží najít co nejpříjemnější prostředí. Pracovníci tak na více než 4 000 metrech čtverečních, které nové prostory ComApu nabízí, mohou pro práci i odpočinek využít kromě tradičních pracovních míst také klidové zasedací místnosti, relaxační zóny, vlastní knihovnu a kavárnu či dvě venkovní terasy.

Zákazníci se učí ovládat kontroléry při simulaci reálného provozu

Část nové budovy zaujímají prostory training centra, v němž se konají školení pro zákazníky z celého světa. Ti do Prahy přijíždějí, aby se naučili pracovat s produkty ComAp. Přitom je jim k dispozici reprezentativní zázemí s moderním vybavením. Školicí prostory s kapacitou 18 míst rozšiřuje training room s rozvaděčem, který je napojen na tři motorgenerátory umístěné v další místnosti – v tzv. motorárně. Rozvaděč je osazen produkty společnosti, a slouží tak k jejich demonstraci v praxi.  Prostory training centra však slouží i zaměstnancům firmy, a to jak pro školení nováčků, tak k účelům vývoje a testování. Díky modulárnímu systému rozvaděče je možné pouhou výměnou komponent simulovat reálný provoz různých produktů v aplikacích, se kterými se zákazníci běžně setkávají.

autor: ComAp, a.s. | 9. 12. 2016 9:36

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama