reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Již brzy se dozvíme, jaká je TOP architektura posledních 5 let!

12. června 2017 se od 19:30 v kulturní zóně Pragovka uskuteční Nominační večer 2. ročníku soutěžní přehlídky Česká cena za architekturu. Odtajněno bude zhruba 50 staveb, které mezinárodní odborná porota pošle do přímého souboje o titul držitele České ceny za architekturu 2017. Událost se uskuteční v jedinečném industriálním prostředí Pragovky v pražských Vysočanech a vstup na ni je volný!

Do letošní soutěžní přehlídky se přihlásilo téměř 250 prací realizovaných na území ČR za posledních 5 let. Všechna přihlášená díla česká komora architektů vystavuje již nyní v on-line galerii webu ceny. O výsledcích rozhoduje sedmičlenná mezinárodní porota, která během května 2017 vybrala užší okruh děl, tzv. nominací, které budou odtajněny na Nominačním večeru. Nenechte si ujít jedinečnou šanci na reflexi domácí architektonické scény a staňte se součástí tohoto večera!

Kdo nastaví zrcadlo české architektonické scéně?

Neformálně laděné akce se zúčastní špičkoví evropští architekti, kteří jsou letošními porotci České ceny za architekturu 2017. Těšit se můžete na nizozemskou architektku Marianne Loof, slovinského architekta Matiju Bevka, krajinářského architekta Eelca Hooftmana, který žije a pracuje ve skotském Edinburghu, či architekta Jiřího Oplatka, který již 40 působí ve švýcarské Basileji.

Držitel hlavní ceny a finalisté soutěžní přehlídky budou známi na konci tohoto roku a budou představeni na výstavách v Praze a Brně a na dalších regionálních akcích. Prvním detailním seznámením s domácí architektonickou produkcí však bude právě Nominační večer České ceny za architekturu 2017, který je otevřen nejen architektům, ale všem fanouškům architektury! Velmi neformální večer moderují Ester Geislerová a Johana Švarcová, těšit se můžete i na hudební produkci.

Město pro život: Které jím je?

Doprovodným programem události bude diskuse se členy mezinárodní odborné poroty na téma Město pro život: Úvahy o současném urbanismu, jež se uskuteční 12. června 2017 od 16 hodin v holešovickém Vnitroblocku. Co mají společného Vídeň, Kodaň, Berlín, Stockholm, Toronto, Amsterdam nebo Hamburk? Pravidelně se umísťují v žebříčcích, které na základě různých kritérií hodnotí města, v nichž se dobře žije.

Do diskuse se zapojí zástupci mezinárodní poroty České ceny za architekturu 2017, kteří mají zkušenosti s utvářením společensky významných lokalit po celém světě. Představí svoji filosofii a přístup k utváření města a pokusí se definovat koncept tzv. ideálního města. Na diskusi vystoupí Marianne Loof, Matija Bevk, Eelco Hooftman a Jiří Oplatek. Debatu moderuje Veronika Ruppert (Radio Wave).

Více informací na webu a Facebooku.

autor: komerční článek | 6. 6. 2017 15:44

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama