Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Hledáte bezúdržbovou pergolu do každého počasí? Tak se stavte na FOR ARCH 2019

komerční článek
13. 9. 2019 19:21
Už zítra začíná mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, který se bude opět konat na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Letos proběhne v termínu od 17. do 21. září 2019. Na stánku Sun System pak bude možné prohlédnout si mimo jiné i nejoblíbenější bioklimatickou pergolu v ČR, která nese název PLACEO a vyrábí ji ryze česká společnost Alaris.
Foto: Komerční sdělení

Česká společnost Alaris vyrábí vysoce kvalitní stínící techniku. Největším úspěchem této značky je luxusní pergola PLACEO nesoucí hrdě titul nejprodávanější bioklimatická pergola u nás i na Slovensku. Autorizovaným montážním partnerem značky Alaris je firma Sun System, která je na veletrhu FOR ARCH už tradičním vystavovatelem. 
A čím je tato bioklimatická pergola tak výjimečná?

Konec moření
Pergola PLACEO je vyrobena z pevné hliníkové slitiny, která je opatřena vysoce odolným práškovým lakováním od Tiger Drylac, a spoje pergoly jsou nerezavějící oceli. Díky tomu je pergola naprosto bezúdržbová. Štětce pro lakování a moření tak můžete nechat suché a jen si užívat relax na čerstvém vzduchu. Celý život.

Jedna z mnoha realizací pergoly PLACEO. Tato sněhobílá varianta se nachází ve Zlíně, mateřském městě společnosti Alaris.
Jedna z mnoha realizací pergoly PLACEO. Tato sněhobílá varianta se nachází ve Zlíně, mateřském městě společnosti Alaris. | Foto: alaris.cz

Odolná a bytelná konstrukce v moderním designu s širokou nabídkou barev a provedení
Její design ocení především minimalisté a milovníci moderního designu. Pergola PLACEO se svým jednoduchým designem, rovinnou střechou a ostrými pravoúhlými rysy nosné konstrukce vynikne především u novostaveb. Jedná se o jedinečný prvek plnící funkci stínění, zastřešení a regulovatelné ventilace. Střechu pergoly tvoří speciální lamely, které lze polohovat. V uzavřené poloze dokonale odvádí dešťovou vodu díky unikátnímu tvaru střešních profilů a odvodu vody v jedné ze stojin pergoly. Suchý prostor pod pergolou je tak zajištěn. A obavy nemusíte mít ani ze sněhu či větru. Uzavřené lamely snesou zatížení sněhem 900 N/m2 a pergola má odolnost proti větru do 150 km/hod. A co když lamely otevřeme? 

Konstrukce bioklimatické pergoly PLACEO.
Konstrukce bioklimatické pergoly PLACEO. | Foto: sunsystem.cz

Proud osvěžujícího vzduchu kdykoliv je potřeba
Tajemství oblíbenosti bioklimatických pergol je ukryto ve speciálních lamelách, které lze naklápět, nebo zcela uzavřít. Pokud lamely otevřeme, naklápí se tak, aby stínily. Otevřením lamel také dosáhneme toho, že vzduch bude volně proudit pod pergolu. Tímto trikem bude pocitová teplota pod pergolou nižší, což při posezení v parných dnech jistě oceníte vy, vaše rodina i přátelé. Pokud ještě přidáte studený drink bude letní posezení pod pergolou PLACEO dokonale osvěžující. 

Luxusní pergola PLACEO zdobí exteriér i topmodelce Simoně Krainové. Ta na pergole PLACEO oceňuje především to, že příliš nenarušuje výhled na krásnou přírodu z
Luxusní pergola PLACEO zdobí exteriér i topmodelce Simoně Krainové. Ta na pergole PLACEO oceňuje především to, že příliš nenarušuje výhled na krásnou přírodu z | Foto: sunsystem.cz

Poslechne jeden stisk tlačítka, nebo rovnou čidlo sledující počasí
Pro maximální komfort při posezení pod pergolou je možné ovládat pohony lamel pomocí dálkového ovladače. Pokud ale půjdeme ještě dál, lze pergolu napojit i na speciální čidla, která sledují počasí. Při prvních kapkách deště tak pergola uzavře lamely automaticky. A vy nebudete muset ani zvedat oči od oblíbeného čtení. 

Elegantní ovladač pergoly PLACEO od Somfy
Elegantní ovladač pergoly PLACEO od Somfy | Foto: sunsystem.cz

Mnoho možností, jak může být ještě lepším místem pro relaxaci na čerstvém vzduchu
Lamelovou pergolu PLACEO můžete doladit k dokonalosti celou řadou příslušenství. Oblíbené jsou screenové rolety na pergolu, které vykouzlí dokonalé soukromí. Infrazářiče zase zahřejí při posezení během chladnějších částí roku. A pokud milujete večerní povídání s partnerem venku u sklenky vína, bude se hodit i integrované LED osvětlení. 

LED osvětlení pergoly PLACEO se může nacházet v konstrukci, ale také přímo v naklápěcích lamelách.
LED osvětlení pergoly PLACEO se může nacházet v konstrukci, ale také přímo v naklápěcích lamelách. | Foto: sunsystem.cz

Prohlédněte si pergolu PLACEO v životní velikosti
Pokud vás bioklimatická pergola PLACEO zaujala, můžete se na ni přijít podívat na stánek Sun System v hale 3 na místě C04 v rámci veletrhu FOR ARCH 2019. Ten se bude konat v termínu od 17. do 21. září 2019 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. 

Nestíháte? Bioklimatickou pergolu PLACEO v životní velikosti naleznete i na pobočce Sun System v Praze a u výrobce Alaris ve Zlíně. Stačí kontaktovat firmu Sun System. 

 

Právě se děje

před 22 minutami

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Zdroj: ČTK
Další zprávy