Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Havarijní pojištění: Podle těchto aspektů se vyplatí vybírat to nejvýhodnější

komerční článek
29. 12. 2020 11:26
Pořídili jste si nové nebo ojeté auto? Pak byste rozhodně měli přemýšlet o havarijním pojištění. Pokud si totiž myslíte, že si vystačíte jen s povinným ručením, jste na omylu. Jestliže způsobíte dopravní nehodu vy, nedostanete bez havarijní pojistky ani korunu. A nemusí se jednat ani o standardní střet s jiným vozem, cyklistou nebo chodcem.
Foto: Monkey Business Images

Stačí smyk na promrzlé vozovce, případně střet se zvěří. Ceny oprav vozu jdou zcela běžně do desetitisíců.  

Cena pojistného hraje důležitou roli

Pro většinu lidí je na prvním místě samozřejmě cena havarijního pojištění. Aby také ne, vždyť některé pojišťovny dokážou nabídnout tento produkt mnohem levněji než druhé. Pozor byste si ale měli dát také na rizika, jež jsou pojištěním kryta. Jestliže jsou minimalizována vzhledem k co nejnižší ceně, určitě to nevěstí nic dobrého, ba naopak. 

Připojištění rizika

Ne všechna potenciální rizika mohou být zahrnuta v rámci havarijní pojistky. S tímto faktem je zapotřebí počítat. Jednat se může třeba právě o již zmiňovaný střet se zvěří nebo prasknutí čelního skla. Situací se může přihodit spousta. Ztratily se vám cestovní tašky? I pojištění zavazadel může být v ceně!

Rozsah asistenčních služeb

Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat, aby pro vás přijel náhradní vůz. Asistenční služby jsou v případě havarijního pojištění velmi důležité. Před uzavřením smlouvy si asistenční služby určitě překontrolujte. Mnohdy lze využít i slevové kupóny, které vám cenu kvalitní pojistky ještě zlevní.  

A spoluúčast?

Tradičně se u havarijní pojistky počítá také se spoluúčastí. Její výše je individuální, často se jedná o 5 % z celkové částky, nicméně minimum bývá stanováno na 5000 korun. Jakákoli nehoda vás tak bude nějakou tu finanční sumu stát. Ve srovnání s celkovou škodou, ale půjde o minimum.

 

Právě se děje

Další zprávy