Haalanda nezastavila ani Kodaň, PSG v Lisabonu jen remizovalo

Aktualizováno 5. 10. 2022 23:27
Fotbalisté Realu Madrid v Lize mistrů na svém stadionu udolali Šachtar Doněck 2:1. Španělští obhájci trofeje vyhráli i třetí utkání ve skupině F. Stoprocentní zůstal i Manchester City, který rovněž doma deklasoval FC Kodaň 5:0 i díky dvěma brankám Erlinga Haalanda a drží první místo ve skupině G.
Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland | Foto: Reuters

Realu výborně vyšla úvodní půlhodina, během níž se trefili Rodrygo a další Brazilec Vinícius Júnior. Ještě před přestávkou ale snížil Zubkov a ve druhém poločase Šachtar madridského favorita hodně trápil. Domácí zahodili několik velkých šancí, ale nakonec o těsný náskok nepřišli.

Lipsko porazilo Celtic Glasgow 3:1 a poprvé bodovalo. Domácí poslal do vedení ve 27. minutě Nkunku. Skotské mužstvo vyrovnalo krátce po změně stran zásluhou Joty, ale jiný Portugalec Silva mezi 64. a 77. minutou dvěma góly rozhodl o vítězství Lipska. Německý tým ztrácí bod na druhý Šachtar, Celtic je s bodem poslední.

Norský fenomén Haaland v nedělním manchesterském derby nasázel hattrick a proti Kodani stihl dvě branky už v úvodní půli. Dvaadvacetiletý útočník s pěti zásahy vede aktuální tabulku střelců LM. Před pauzou si ještě dal vlastní branku Chočolava. Trenér Guardiola o přestávce Haalanda stáhnul, ale hráči City i bez svého nejlepšího kanonýra ještě dvakrát skórovali. Mahriz proměnil penaltu a pak připravil pátý gól pro Álvareze.

Produktivitě Haalanda jako by nevěřil ani Pep Guardiola

Ve druhém duelu skupiny Dortmund zvítězil 4:1 v Seville, která má na kontě jediný bod. Za Borussii se už v první poločase prosadili Guerreiro, Bellingham a Adeyemi. Po změně stran snížil En-Nesjrí, poslední slovo však měl Brandt.

Chelsea porazila AC Milán hladce 3:0, poprvé v tomto ročníku elitní soutěže vyhrála a italského soupeře vystřídala na druhém místě skupiny E. V Londýně se v prvním poločase trefil Fofana, po změně stran pojistili triumf "Blues" Aubameyang s Jamesem.

Doma uspěl i Salcburk, který zdolal Dinamo Záhřeb 1:0 a "éčko" vede. Jedinou branku dal v 71. minutě Okafor z pokutového kopu. Dinamo sice v nastavení dostalo míč do branky, ale trefa střídajícího Drmice neplatila kvůli ofsajdu. Rakouské mužstvo po remízách 1:1 s AC Milán a Chelsea udrželo neporazitelnost.

Juventus v Turíně zdolal Maccabi Haifa 3:1 a poprvé bodoval ve skupině H. Tu dál vede Paris St. Germain o skóre před Benficou, s níž v Lisabonu remizoval 1:1. Juventusu zařídili dvoubrankový náskok Rabiot a Vlahovič. Maccabi v 75. minutě snížilo díky Davidovi, ale francouzský záložník Rabiot po chvilce přidal pojistku. PSG poslal do vedení Messi, krátce před pauzou srovnal Danilo vlastní brankou.

3. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Salcburk - Dinamo Záhřeb 1:0 (0:0)

Branka: 71. Okafor z pen. Rozhodčí: Treimanis (Lot.).

Chelsea - AC Milán 3:0 (1:0)

Branky: 24. Fofana, 56. Aubameyang, 62. James.

1. Salcburk 3 1 2 0 3:2 5
2. Chelsea 3 1 1 1 4:2 4
3. AC Milán 3 1 1 1 4:5 4
4. Dinamo Záhřeb 3 1 0 2 2:4 3

Skupina F:

Lipsko - Celtic Glasgow 3:1 (1:0)

Branky: 64. a 77. André Silva, 27. Nkunku - 47. Jota. Rozhodčí: Eskas (Nor.).

Real Madrid - Šachtar Doněck 2:1 (2:1)

Branky: 13. Rodrygo, 28. Vinícius Júnior - 39. Zubkov.

1. Real Madrid 3 3 0 0 7:1 9
2. Šachtar Doněck 3 1 1 1 6:4 4
3. Lipsko 3 1 0 2 4:7 3
4. Celtic Glasgow 3 0 1 2 2:7 1

Skupina G:

Manchester City - FC Kodaň 5:0 (3:0)

Branky: 7. a 32. Haaland, 39. vlastní Chočolava, 55. Mahriz z pen., 76. Álvarez.

FC Sevilla - Borussia Dortmund 1:4 (0:3)

Branky 51. En-Nesjrí - 6. Guerreiro, 41. Bellingham, 43. Adeyemi, 75. Brandt.

1. Manchester City 3 3 0 0 11:1 9
2. Dortmund 3 2 0 1 8:3 6
3. FC Sevilla 3 0 1 2 1:8 1
4. FC Kodaň 3 0 1 2 0:8 1