Ewerton bude po faulu Cedidly Slavii chybět minimálně čtyři týdny

8. 8. 2022 16:46
Slávistický fotbalista Ewerton si kvůli zranění po zákroku zlínského Martina Cedidly v nedělním utkání druhého kola první ligy nejméně čtyři až šest týdnů nezahraje. Na sociální síti Twitter o tom informoval předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík.

Ewerton utrpěl zranění v 59. minutě utkání, kdy do něj u postranní čáry ostře "zajel" zlínský krajní bek Cedidla. Brazilská letní posila nemohla po zákroku pokračovat ve hře a o chvíli později musela nuceně střídat.

Pražané se obávali, že pětadvacetiletý ofenzivní univerzál má vážně poraněné kolenní vazy. To se nepotvrdilo, i tak ale Ewerton kvůli zranění nohy vypadne ze hry nejméně na měsíc.

"Vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici naštěstí nepotvrdilo nejhorší možné scénáře. Ale i tak bude Ewe chybět nejméně čtyři až šest týdnů," uvedl Tvrdík.

Brazilský křídelník bude Slavii mimo jiné scházet ve zbytku kvalifikace Evropské konferenční ligy, v níž Pražané bojují o účast ve skupině. Ve čtvrtek je čeká odveta 3. předkola na hřišti Panathinaikosu Athény, kde budou hájit náskok 2:0 z domácího duelu.

V případě postupu pak v závěrečném play off vyzvou lepšího z dvojice Trnava - Čenstochová.

Cedidla nebyl za surový faul vyloučen a dostal pouze žlutou kartu, což komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR označila za chybu. Videorozhodčímu Vítu Ondrášovi zastavila delegaci až do zimní přestávky, hlavní sudí Dalibor Černý si nezapíská první ligu do konce září.

S Cedidlou by na čtvrtečním zasedání mohla zahájit řízení disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

Komise sice nepřezkoumává verdikty rozhodčích, ale může začít řízení v případě, že dojde ke zranění, případně ke zjevnému pochybení sudího, který by například faul neviděl.

Po jednom ze zákroků musel v druhé půli nedělního utkání střídat i další slávistický záložník Petr Ševčík. I on zřejmě bude v nejbližších zápasech Pražanům chybět. Červenou kartu dostali Zlínští až v 70. minutě, kdy byl po druhém napomenutí vyloučen kapitán Václav Procházka. Pražané v závěru využili přesilovku ke dvěma gólům a nad outsiderem zvítězili 4:1.