reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Festival světla SIGNAL zveřejnil program. Nabídne instalace ve veřejném prostoru i v galerijní zóně

Foto: SIGNAL festival
Instalace pro festival připravili umělci z celého světa. Polovina z nich bude mít právě na SIGNAL festivalu svoji světovou premiéru.

SIGNAL festival v letošním roce představí instalace umělců z deseti zemí světa. Nejdelší cestu do Prahy musí absolvovat významný australský umělec Kit Webster, jehož dílo Axiom zazáří na náměstí Jiřího z Poděbrad. Kit Webster i někteří další umělci vezou do české metropole instalace, které slavily úspěch na dalších světových festivalech, celá polovina instalací bude mít ale právě na pražském festivalu světla svoji světovou premiéru.

Mezi ně patří i díla od umělecké skupiny Blok_4 a studentů ateliéru intermédií na AVU představovaná v sekci SIGNAL CALLING powered by ČT art, jedné z novinek letošního SIGNALu. Sekce objevuje zajímavé projekty zejména mladší generace českých umělců, kteří se věnují práci se světlem. Diváci letošního ročníku festivalu se tak v ulicích mohou těšit na díla nadějných tvůrců i velkých a světově uznávaných jmen oboru. Výrazně zastoupená bude disciplína projekce.

Instalace se budou z drtivé většiny nacházet ve veřejném prostoru a budou přístupné zdarma. Výjimkou je Galerijní zóna SIGNAL festivalu a 3D videomapping. Novinka letošního ročníku, Galerijní zóna SIGNAL festivalu, zahrnuje čtyři prostory: Colloredo-Mansfeldský palác, Zrcadlovou kapli Klementina, palác U Stýblů a DUP39. Místa, která jsou v některých případech jen výjimečně přístupná veřejnosti, budou hostit světelné instalace často využívající specifik daných prostor. Vstupné do Galerijní zóny SIGNAL festivalu stojí jednotných 100 Kč. Po zaplacení v jakékoli lokalitě zóny dostane návštěvník pásku, se kterou může navštívit všechny čtyři instalace.

Na fasádě Tyršova domu bude možné putovat paralelními vesmíry se stereoskopickou 3D videomappingovou projekcí od barcelonského umělce Filipa Rocy. 3D videomapping je taktéž jednou z placených instalací festivalu. Diváci za vstupenku, ke které dostanou nezbytné 3D brýle, zaplatí 50 Kč.

SIGNAL festival se koná od 12. do 15. října 2017. Více informací najdete na: www.signalfestival.com.

autor: SIGNAL festival | 6. 10. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama