Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

E-shopy se EET nevyhnou. Jak mohou z nové povinnosti vytěžit co nejvíc?

Shoptet
18. 1. 2017 15:49
Zavádění EET straší všechny obchodníky a podnikatele již od loňského roku. Z řad vlastníků e-shopů se stále množí dotazy, kdo musí a nemusí evidenci vést, případně zda existují možnosti, jak to obejít. Lepším je však najít takové řešení, díky kterému bude vedení obchodu hračka.
Foto: Shoptet

Do zavedení EET u obchodníků zbývá něco málo přes měsíc. Do poslední chvíle se před spuštěním řešily výjimky, které by některé druhy plateb z povinnosti EET vyjmuly. Ačkoli to zpočátku vypadalo, že e-shopy dostanou výjimku, nestalo se tak a mnoho majitelů on-line obchodů nyní začíná narychlo hledat nová řešení. EET ale nemusí být pouze strašákem, který vás budí ze spaní. Z nutnosti vést elektronickou evidenci tržeb lze naopak vytvořit konkurenční výhodu, stačí si jen vybrat ty pravé nástroje. Například Shoptet Pokladna si s EET hravě poradí, zároveň s ní ale můžete jednoduše kontrolovat skladové zásoby nebo upravovat nabídky pro stálé zákazníky.

Větší přehled za méně času a peněz

„Shoptet Pokladnu jsme spustili již v roce 2015 a od té doby ji, stejně jako naše ostatní produkty, neustále upravujeme, aby naši zákazníci měli s vedením e-shopu co nejméně starostí. Už když se o EET začalo diskutovat, ale ještě nebyly známy bližší specifikace, začali jsme pracovat na tom, abychom byli na příchod elektronické evidence připraveni. Nyní jen ladíme poslední detaily, aby od začátku března vše fungovalo tak, jak má,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

U všech plateb, kterých se EET týká, tak nově Pokladna odešle na server ministerstva financí příslušnou informaci a na daňový doklad vytiskne všechny potřebné informace. Stejně tak se program postará o vše potřebné v případě, kdy dojde ke smazání dokladu. Zároveň ale pomůže také s evidencí skladových zásob, internetových objednávek i nákupů v kamenné prodejně. Ze záznamů o nákupech registrovaných zákazníků pak lze vycházet při tvorbě newsletterů a speciálních akcí. Dalším plusem je možnost sledovat i to, jak jsou zaměstnanci v prodejích úspěšní. Pro větší přehlednost a ušetření času ji lze propojit také s účetním systémem. Automatická tvorba statistik prodeje je sympatickým bonusem.

Shoptet Pokladna potěší v neposlední řadě i cenou, lze ji totiž pronajmout již od 170 Kč měsíčně. „Mnoho lidí už dopředu tuší, že pořízení speciálních EET pokladen může být pro jejich podnikání likvidační. Shoptet Pokladna je software, který lze rozběhnout na klasickém počítači nebo v mobilu, nákup drahých zařízení tak není nutný, stačí mít jen připojení k internetu,“ doplňuje Miroslav Uďan.

Nevracejte se o krok zpět, běžte kupředu

Pokud by se někdo chtěl EET přeci jenom vyhnout, může tak učinit úpravou platebních možností. Obchodníci, kteří budou nabízet pouze platbu převodem či dobírku, budou od povinnosti EET oproštěni. Je ale otázka, zda omezení platebních způsobů, je opravdu tím nejšťastnějším řešením.

„Český trh e-commerce ušel za poslední roky obrovský kus cesty, e-shopaři objevují různé možnosti a nástroje, díky nimž je podnikání stále jednodušší a efektivnější. Snaží se sledovat světové trendy, neustále se vyvíjí a pracují na sobě, a to je dobře. Proto je dle mého názoru omezení platebních možností – a tím pádem nabízených služeb – spíše velký krok zpátky,“ komentuje Miroslav Uďan.

 

Právě se děje

Další zprávy