Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

DMG MORI Czech v závěru srpna slavnostně představí svým zákazníkům nový showroom

komerční článek
22. 8. 2019 15:17
Inovativní technologie obráběcích strojů pro budoucnost
Foto: komerční článek
  • Integrovaná digitalizace: Cesty k prosíťované výrobě
  • Automatizace: Vytvoření přidané hodnoty prostřednictvím integrované automatizace
  • ADITIVNÍ VÝROBA: Čtyři kompletní procesní řetězce pro technologii práškového lože a práškové trysky

Slavnostním otevřením nového moderního showroomu v Brně ve dnech 27. - 30. srpna 2019 chce DMG MORI Czech dát jasně najevo svoji pozici lídra na trhu, upevnit vztahy se stávajícími zákazníky a oslovit i nové potencionální zájemce. Na Grand Openingu bude vystaveno celkem sedm strojů, mezi nimi CLX 450, NHX 4000 3. generace a SPRINT 32|8, jež nabídnou hlubší náhled do rozmanitého portfolia moderních výrobních technologií DMG MORI. Tento výrobce obráběcích strojů předvede nejnovější výsledky vývoje na poli digitalizace, kupříkladu CELOS ver.6 a nové technologické cykly DMG MORI, jakož i automatizovaná řešení, např. Robo2Go, paletový manipulační systém PH 150 a portálový zakladač GX 5. Další atraktivní segment, ADITIVNÍ VÝROBA, bude demonstrována na LASERTEC 30 SLM 2. generace.

Foto: komerční článek

Integrovaná digitalizace:

Cesty k prosíťované výrobě
DMG MORI, která je průkopníkem digitalizace na poli aplikací obráběcích strojů, ji i nadále považuje za strategickou oblast budoucnosti. Na slavnostním otevření v Brně představí technologický lídr cesty k prosíťované výrobě pod zažitým slovním spojením Integrovaná digitalizace. Ta zahrnuje PLÁNOVÁNÍ VÝROBY, plně integrovaný systém plánování a řízení výroby, tak jako i téma přípravy a výroby pro digitální proces výroby - od plánování úloh pomocí systému CAD / CAM (Siemens NX) a CELOS PC až po výrobu na moderních obráběcích strojích s CELOS verze 6.

Aby byla integrovaná digitalizace DMG MORI úplná, doplňuje ji téma Téma monitorování. Důležitými nástroji jsou zde DMG MORI MESSENGER, CONDITION ANALYZER, PERFORMANCE MONITOR a PRODUCTION COCKPIT. Završením digitálního portfolia je řešení servisu a údržby. S internetovou a vícedodavatelskou platformou WERKBLiQ lze řídit údržbu celého strojového parku. Další výhody pro servisní podporu od DMG MORI dodává NETservice včetně služby SERVICEcamera.

Foto: komerční článek

Automatizace:

Komplexní integrovaná automatizace vede k vyšší hodnotě
Automatizované stroje jsou naprosto zásadními prvky digitálního podniku, a tudíž i nedílnou součástí inteligentní a síťově propojené výroby. V tomto ohledu považuje DMG MORI automatizaci za další strategickou oblast zaměřenou na budoucnost. Výrobní závody DMG MORI přejaly významnou úlohu ve vývoji a implementaci automatizovaných řešení. Součástí jejich práce jsou technická poradenství a pro případné úpravy již používaných strojů, včetně instalace a uvedení do provozu. Expertní tým se věnuje i dalším optimalizacím, a to vybavení robotů nástroji a jejich výuce, aby se zákazníkům dostávalo kompletního automatizovaného řešení z jediného zdroje. Na Grand Openingu v Brně předvede DMG MORI své odborné zkušenosti s automatizací na příkladech jako jsou: soustružnicko-frézovací centrum CTX beta 800 TC s flexibilním Robo2Go 2. generace, 5osé frézovací centrum CMX 50 U s paletovým manipulačním systémem PH150 a revolverový soustruh NLX 2500 s portálovým zakladačem GX 5.

ADITIVNÍ VÝROBA:

Čtyři kompletní procesní řetězce pro technologii práškového lože a práškové trysky
Společnost DMG MORI je již více než pět let na trhu úspěšná se stroji řady LASERTEC 3D hybrid, jež kombinují laserové navařování s frézováním. Kromě toho, že zavedla a rozšířila digitální procesní řetězec, DMG MORI se postupně stala i společností, nabízející úplný sortiment strojů pro aditivní výrobu. V nejbližších letech dojde k enormnímu nárůstu aditivní výroby. DMG MORI je na tento vývoj dobře připravena. Zatímco LASERTEC 65 3D je navržen pouze pro laserové navařování, jako doplněk ke stávajícím dílenským obráběcím centrům, řada LASERTEC SLM rozšiřuje portfolio o metodu práškového lože, za použití selektivního tavení laserem. V Brně bude DMG MORI prezentovat LASERTEC 30 SLM 2. generace. Poslední dvě uvedené řady lze dále kombinovat se samostatnými frézovacími centry a soustružnickými stroji z portfolia DMG MORI, což umožňuje realizovat další procesní řetězce.

Foto: komerční článek

Zejména pro aplikace selektivního tavení laserem nabízí DMG MORI nový software OPTOMET. Jeho adaptivní algoritmy, během několika minut, vypočítají požadované parametry procesu selektivního tavení laserem (SLM). Umožňuje tedy například výpočet tloušťky vrstvy a tím i rychlejší, a tedy produktivnější výrobu. OPTOMET disponuje databází materiálů, takže uživatelé mohou používat materiály od jiných výrobců, aniž by je museli předem testovat. Otevřený systém dále umožňuje tuto databázi nezávisle rozšiřovat, s využitím vlastních zkušeností zákazníků. OPTOMET dokáže upravovat parametry tak, že vlastnosti materiálu, jako je tvrdost, porozita a elasticita, lze měnit nebo optimalizovat.

Těšíme se na Vás!

 

Právě se děje

před 21 minutami

Trump snížil bývalému guvernérovi státu Illinois Blagojevichovi trest za korupci

Americký prezident Donald Trump snížil trest bývalému guvernérovi státu Illinois Rodu Blagojevichovi, kterého soud poslal na 14 let do vězení za politickou korupci. Blagojevich byl odsouzen v roce 2011 jen několik měsíců poté, co vystoupil v Trumpově televizním pořadu, uvedly světové agentury. Trump snížil tresty i několika dalším lidem, nebo jim tresty prominul.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Zdroj: ČTK
Další zprávy