Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Co by mělo krýt cestovní pojištění, když jedete k moři?

komerční článek
26. 6. 2019 10:26
Léto je tu a spolu s ním i čas dovolených u moře. Než vycestujete, sjednejte si cestovní pojištění. Ochráníte se před nečekanými výdaji, které mohou vyšplhat do závratných výšin. Jak sjednat cestovní pojištění na dovolenou u moře?
Foto: Komerční sdělení

Cestovní pojištění
Ochrání vás před nečekanými výdaji během dovolené. Je třeba si jej sjednat s dostatečnými limity a krytím pro všechny případy, které vás mohou potkat.

Pojištění léčebných výloh
Jeho nejdůležitější součástí je pojištění léčebných výloh. To kryje náklady na ošetření, hospitalizaci, transport do nemocnice a v některých případech i převoz domů.

Co když vás rozbolí zub? Něco špatného sníte a běžné léky z domu nezabírají? Děti dostanou horečku? Při hře si vyvrtnou kotník? Nespoléhejte na šťastnou hvězdu, že se nic nestane. Lepší je být připraven.

Asistenční služby
Jsou další důležitou složkou pojištění na cesty. Volat můžete v kteroukoli hodinu vždy, kdy se vám něco stane. V rodném jazyce sdělíte problém, asistenční služba vám pomůže vyřídit vše potřebné.

Foto: Komerční sdělení

Pojištění odpovědnosti
Nezapomínejte si k cestovnímu pojištění sjednat i pojištění odpovědnosti. To se vám bude hodit, pokud někomu způsobíte škodu, ať už na zdraví nebo na majetku.

Hodí se hlavně když cestujete s dětmi. V zápalu hry se totiž může snadno stát, že něco rozbijí nebo někoho zraní. Bez pojištění odpovědnosti by vás tato nechtěná nehoda mohla vyjít pěkně draho.

Pojištění zahrnuje i právní ochranu pojištěného před neoprávněně vzneseným nárokem poškozeného na náhradu těchto škod. Předem se seznamte i s výlukami, tedy tím, na co se pojištění odpovědnosti nevztahuje. 

Pojištění zavazadel
Vztahuje se na věci osobní potřeby, které si lidé obvykle na cesty berou. Pojišťovna vám uhradí poškozené, zničené nebo ukradené věci. Aby pojišťovna nahradila škodu, musí být splněny stanovené podmínky. Dobré také je si kufr i s obsahem před odjezdem na dovolenou zdokumentovat. Bude se vám snáz prokazovat, co v kufru bylo.

Pojištění stornopoplatků
Život je nevyzpytatelný a nebezpečí číhá na každém rohu. Popřemýšlejte o pojištění pro případ storna zájezdu. Obzvlášť, pokud se na dovolenou chystáte s dětmi. Nikdy nevíte, kdy onemocní. Obzvlášť, pokud navštěvují dětský kolektiv.

Zrušení zájezdu pár dní před odjezdem už většinou znamená, že nedostanete nic nazpět. Vyplatí se tak do pojištění storna investovat a mít jistotu, že se vám většina peněz vrátí a vy budete mít na jinou dovolenou. 

Pojištění na cesty si můžete sjednat před odjezdem na dovolenou, třeba z mobilu cestou na letiště. Srovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven a sjednejte si cestovní pojištění on-line. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy