Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

komerční článek
26. 6. 2019 10:26
Léto je tu a spolu s ním i čas dovolených u moře. Než vycestujete, sjednejte si cestovní pojištění. Ochráníte se před nečekanými výdaji, které mohou vyšplhat do závratných výšin. Jak sjednat cestovní pojištění na dovolenou u moře?

Cestovní pojištění
Ochrání vás před nečekanými výdaji během dovolené. Je třeba si jej sjednat s dostatečnými limity a krytím pro všechny případy, které vás mohou potkat.

Pojištění léčebných výloh
Jeho nejdůležitější součástí je pojištění léčebných výloh. To kryje náklady na ošetření, hospitalizaci, transport do nemocnice a v některých případech i převoz domů.

Co když vás rozbolí zub? Něco špatného sníte a běžné léky z domu nezabírají? Děti dostanou horečku? Při hře si vyvrtnou kotník? Nespoléhejte na šťastnou hvězdu, že se nic nestane. Lepší je být připraven.

Asistenční služby
Jsou další důležitou složkou pojištění na cesty. Volat můžete v kteroukoli hodinu vždy, kdy se vám něco stane. V rodném jazyce sdělíte problém, asistenční služba vám pomůže vyřídit vše potřebné.

Pojištění odpovědnosti
Nezapomínejte si k cestovnímu pojištění sjednat i pojištění odpovědnosti. To se vám bude hodit, pokud někomu způsobíte škodu, ať už na zdraví nebo na majetku.

Hodí se hlavně když cestujete s dětmi. V zápalu hry se totiž může snadno stát, že něco rozbijí nebo někoho zraní. Bez pojištění odpovědnosti by vás tato nechtěná nehoda mohla vyjít pěkně draho.

Pojištění zahrnuje i právní ochranu pojištěného před neoprávněně vzneseným nárokem poškozeného na náhradu těchto škod. Předem se seznamte i s výlukami, tedy tím, na co se pojištění odpovědnosti nevztahuje.

Pojištění zavazadel
Vztahuje se na věci osobní potřeby, které si lidé obvykle na cesty berou. Pojišťovna vám uhradí poškozené, zničené nebo ukradené věci. Aby pojišťovna nahradila škodu, musí být splněny stanovené podmínky. Dobré také je si kufr i s obsahem před odjezdem na dovolenou zdokumentovat. Bude se vám snáz prokazovat, co v kufru bylo.

Pojištění stornopoplatků
Život je nevyzpytatelný a nebezpečí číhá na každém rohu. Popřemýšlejte o pojištění pro případ storna zájezdu. Obzvlášť, pokud se na dovolenou chystáte s dětmi. Nikdy nevíte, kdy onemocní. Obzvlášť, pokud navštěvují dětský kolektiv.

Zrušení zájezdu pár dní před odjezdem už většinou znamená, že nedostanete nic nazpět. Vyplatí se tak do pojištění storna investovat a mít jistotu, že se vám většina peněz vrátí a vy budete mít na jinou dovolenou.

Pojištění na cesty si můžete sjednat před odjezdem na dovolenou, třeba z mobilu cestou na letiště. Srovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven a sjednejte si cestovní pojištění on-line.

před 19 minutami

Trump snížil bývalému guvernérovi státu Illinois Blagojevichovi trest za korupci

Americký prezident Donald Trump snížil trest bývalému guvernérovi státu Illinois Rodu Blagojevichovi, kterého soud poslal na 14 let do vězení za politickou korupci. Blagojevich byl odsouzen v roce 2011 jen několik měsíců poté, co vystoupil v Trumpově televizním pořadu, uvedly světové agentury. Trump snížil tresty i několika dalším lidem, nebo jim tresty prominul.

před 48 minutami

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".