Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Cenově dostupné a spolehlivé. HCP medipro nabízí všem covid samotesty okamžitě

komerční obsah
22. 3. 2021 16:46
S nařízením povinného testování velké i malé firmy řeší, jaké testy pro zaměstnance vybrat. Kritériem je kromě ceny a rychlého doručení také důvěryhodnost dodavatele. Při výběru se vyplatí obezřetnost. Zárukou seriózního prodejce je například specializace na zdravotnické potřeby, zkušenosti z oboru i schválení testů Ministerstvem zdravotnictví.
Cenově dostupné a spolehlivé. HCP medipro nabízí firmám i lidem covid samotesty s okamžitým dodáním
Cenově dostupné a spolehlivé. HCP medipro nabízí firmám i lidem covid samotesty s okamžitým dodáním | Foto: komerční článek

Testování na covid-19 neřeší jen firmy, ale stále častěji se pro svůj klid a bezpečnost blízkých testují z vlastní vůle i rodiny a jednotlivci. S omezenou kapacitou testovacích center je logickým řešením využití samotestů. Jak firmy, tak rodiny nyní stojí před otázkou, jak a podle čeho v nabídce spolehlivé antigenní testy vybrat. Společnost HCP Medipro, Ministerstvem zdravotnictví schválený dodavatel pro veškerá zdravotnická zařízení včetně specializovaných pracovišť, nyní nabízí antigenní testy pro firmy i jednotlivce, a to hned v pěti variantách.

Výhodou těchto antigenních testů je kromě rychlosti samotného testování i jejich široká dostupnost. Dodavatelé, jako je právě společnost HCP medipro, mohou poskytnout testovací sady ihned, ať už po jednotlivých baleních, nebo v objemu až statisíců kusů například pro firmy, školy, či úřady. "Pro firmy jsme připravili speciální nabídku tak, abychom se maximálně přiblížili hranici úhrady státu," popisuje výhody testů Martina Finkousová ze společnosti HCP medipro. Jednotlivci za samotesty vydají pod 100 korun.

Vládní restrikce sice omezují kontakty i pohyb mezi okresy a rozvolňování nás v nejbližší době nečeká, mnoho lidí se ale návštěvám a schůzkám nevyhne. Důvodem může být práce, ale i nákupy a pomoc blízkým osobám, což se ve velikonočním období ještě zintenzivní. Právě negativní výsledek testu protilátek na covid-19 by měl být před každou podobnou návštěvou samozřejmostí. "Výhodou antigenních testů je rychlost. Vzorek není nutné nikam posílat a výsledek testu se ukáže do patnácti minut. Tyto testy jsou proto ideální, když se člověk potřebuje otestovat na poslední chvíli, před neočekávaným setkáním, nebo když jsou veřejná testovací místa obsazená," vysvětluje Finkousová.

Cenově dostupné a spolehlivé. HCP medipro nabízí firmám i lidem covid samotesty s okamžitým dodáním
Cenově dostupné a spolehlivé. HCP medipro nabízí firmám i lidem covid samotesty s okamžitým dodáním | Foto: komerční obsah

Otestovat se zvládne každý. Doma, v autě i ve firmě

Rychlé testy mohou mít několik variant. Alternativu k hlubokému výtěru z nosohltanu, který je řadě lidí nepříjemný a většinou si na něj bez pomoci odborníka netroufají, představuje výtěr z okraje nosu, bez zbytečných zásahů do hloubky dutiny. Úplnou novinkou je potom testování ze slin, při němž není potřeba nepříjemné odebírání vzorku z nosohltanu či nosu.

Díky šetrné aplikaci jsou tak tyto testy vhodné i pro citlivější jedince, jako jsou starší lidé, děti nebo ti, kdo mají z testování na veřejných místech obavy. Zákazníci si navíc mohou být jisti i spolehlivostí testů, která může na nespecializovaných e-shopech kolísat. "Všech pět typů testů je schváleno Ministerstvem zdravotnictví. Velmi dobré zkušenosti s nimi mají například v Německu, Rakousku a v Nizozemí," doplňuje Finkousová.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Na Facebook se kvůli únikům dat chystá hromadná žaloba

Irská organizace Digital Rights Ireland (DRI) připravuje žalobu na americkou internetovou společnost Facebook kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů uživatelů. Vyzývá dotčené uživatele z Evropské unie, aby se k této žalobě připojili. Informují o tom server BBC a list The Irish Times. Podle DRI by jednotliví uživatelé, kteří se k žalobě připojí, mohli v případě úspěchu získat odškodné v rozsahu od 300 do 12 000 eur (zhruba 7800 až 311 000 Kč).

DRI tvrdí, že Facebook selhal při ochraně dat a neinformoval o úniku dotčené uživatele. Únik byl zjištěn již v roce 2019, nedávno se však uniklé údaje staly dostupnými na internetu, píše BBC. Portál Business Insider začátkem měsíce informoval, že na internetu se objevila soukromá data 533 milionů uživatelů ze 106 zemí, a to například jména, telefonní čísla, e-mailové adresy či data narození. Firmu Facebook již kvůli této kauze začala vyšetřovat irská Komise pro ochranu dat (DPC).

Šéf DRI Antoin Ó Lachtnain označil rozsah tohoto úniku za šokující. Varoval, že terčem podobných žalob by se v budoucnosti mohly stát i další velké internetové podniky. "Bude to první hromadná žaloba svého druhu, ale jsme si jisti, že nebude poslední," uvedl. "Existují tu zákony na ochranu spotřebitelů a jejich osobních údajů a nastal čas, aby tito technologičtí obři pochopili, že ochranu osobních údajů je zapotřebí brát vážně," dodal.

Facebook minulý týden uvedl, že pachatelé data získali před zářím 2019 využitím bezpečnostní slabiny v nástroji pro synchronizaci kontaktů. Podle antivirové firmy Avast jsou mezi uniklými uživatelskými daty také údaje o více než milionu Čechů. "Pokud by byla žaloba úspěšná, mohlo by to vytvořit precedent a otevřít dveře dalším hromadným žalobám," uvedl expert na digitální soukromí z organizace ProPrivacy. "Povinnost odškodnit jednotlivé uživatele by se pak pro velké technologické podniky mohla stát důraznou pobídkou k tvrdší práci na ochraně soukromí," dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy