reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Bytový projekt Botanica společnosti Skanska jako první v ČR recykluje pitnou vodu

Foto: komerční článek
Skanska jako první developer v České republice staví bytový dům, který využívá systém pro hospodaření se šedou vodou.

Obyvatelé v místním měřítku jedinečného bytového domu budou moci využívat odpadní vodu z umyvadel, van a sprch. Po přečištění bude sloužit pro splachování toalet. Pokud šedé vody z uvedených zdrojů nebudou stačit, bude systém doplněn zachycenou dešťovou či pitnou vodou. Díky tomu mohou lidé žijící v bytovém domě K projektu Botanica uspořit až 6 000 litrů pitné vody denně. Roční úspora na vodném a stočném by měla být cca 168 300 Kč na projekt. Kromě vyšší šetrnosti k životnímu prostředí a zmíněným finančním úsporám developer tímto přispívá také k vyšší soběstačnosti budov.

Další ekologické technologie

Stejně jako předchozí domy v projektu Botanica je i tento navržen v nízkoenergetickém standardu, což znamená důkladně zateplený obvodový plášť budovy, kvalitní okna a solární termické kolektory umístěné na střeše bytového domu, které budou využity pro předehřev teplé vody. U domu bude navíc akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, jež mohou být dále využity pro zalévání zeleně v okolí domu.

Bydlení pro singly, páry i rodiny

Šestipodlažní bytový dům Botanica K (3, 4) se sedmým ustoupeným podlažím je rozdělen na dvě samostatné nadzemní sekce, které jsou propojeny společným suterénem, v němž budou umístěny sklepy, parkovací stání a technické zázemí domu. Dispozičně jsou byty řešeny jako 1+kk až 5+kk, podlahová plocha se pohybuje v rozmezí od 35 do 121 m2. Všechny byty nabídnou novým majitelům komfort balkonu či terasy, některé budou mít praktické předzahrádky. Svůj nový domov zde najdou lidé žijící samostatně, páry i rodiny. V nabídce převažují byty 2+kk a 3+kk.

Kolárna a myčka na kočárky a psy

V podzemním podlaží bytového domu bude kolárna a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či psích mazlíčků, kteří na procházce proběhli blátem. V rámci této etapy je navíc naplánovaná výstavba přilehlého parku s odpočinkovými zónami, jehož součástí bude také dětské hřiště.

Více o projektu na http://www.skanska.cz/reality

Facebook: Skanska – Inspirace pro bydlení

autor: komerční článek | 30. 9. 2016

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama