reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

BEST je opět napřed. Představuje novou řadu dlažby PREMIUM.

Lídr na trhu betonových dlažeb firma BEST představuje tento týden v rámci veletrhu FOR ARCH novou řadu výrobků BEST PREMIUM.

Tomáš Březina je ztělesněním amerického snu po Česku. Vrhl se do podnikání se stomilionovým úvěrem v roce 1990. Po více jak 25 letech podnikání je jeho firma stále nejlepší v oboru. Nyní přichází s novou řadou výrobků pro náročnější zákazníky BEST PREMIUM.

Co vás vedlo k uvedení nové prémiové řady?
Omlouvám se, musím opravit Vaše sdělení, že naše nová řada BEST PREMIUM je pro náročnější zákazníky. Je pro všechny zákazníky. Opravdu pro všechny, protože nejsme drazí. Těch mnoho let, co jsme lídry našeho oboru, říkám: vyrábíme a prodáváme stavební materiál, který splňuje tři E, estetiku, ekologii a ekonomiku. V našich produktech se skutečně snoubí jejich dostupnost pro každého při jejich velmi vysoké estetické i fundamentální a environmentální kvalitě.

Řada BEST PREMIUM ukazuje evropské a světové trendy vývoje, využívá neustále inovované a zkvalitňované technologické možnosti výroby našich výrobků. Respektuje přání architektů. A hlavně, velmi věříme, že vycházíme vstříc přáním našich zákazníků.

Jsou zákazníci čím dál vybíravější?
Ano, zákazníci jsou čím dál vybíravější. To je zákonité. Pro nějakého výrobce to může být nepohodlné, nevítané. Mockrát to každý zažil. My jsme však za vybíravost zákazníků velmi šťastní, vítáme ji. Podporuje naše možnosti vymezit se, oddělit se od ostatních. Chceme a preferujeme náročnější zákazníky. Vybudovali jsme pro ně trvale otevřené a přístupné vzorkovny v našich Arch centrech, máme v nich opravdu krásné podnikové prodejny. Přejeme si, aby naši zákazníci neváhali a navštěvovali nás. Jsme velmi dostupní, jsme v osmi regionech v celé republice. A přejeme si, aby zákazníci byli vybíraví a nároční…

Kdo je autorem nového designu?
Design si navrhujeme sami, podílí se na něm celá řada výrobních, obchodních a marketingových pracovníků BESTu. Jsme sami sobě zákaznickým vzorkem, navrhujeme nesmírně rádi.

Jaké atributy má nová dlažba?
Ty zásadní. Splňuje nejvyšší možnou hodnotu poměru vynaložené (nevysoké) ceny a přitom obdržené maximální kvality ve výrobku.
Z těch naprosto konkrétních atributů se jedná o venkovní dlažby větších a velkých pravoúhlých formátů. Design mají navržen jak pro tradiční venkovské stavby, tak i pro moderní, funkcionalistické stavby. Samozřejmostí je jejich nesmírná odolnost a snadná udržovatelnost při znečištění.

Po letech stagnace přišlo zase oživení trhu. Jak hodláte nynější růst stavebního oboru využít pro další expanzi?
Omlouvám se, opravím Vás. Stavební obor neroste, stále klesá. Poslední údaj ČSÚ uvádí, že meziroční pokles stavebnictví v červnu 2016 oproti červnu 2015 činí téměř 13 %. Ještě v roce 2008 pracovalo ve stavebnictví více než 500 tis. lidí, loni již méně než 400 tis. lidí. Škoda, že vláda řeší fakticky nekonečně menší problémy typu OKD a neřeší výrazně větší problémy ztráty výkonnosti tuzemské ekonomiky. Protože všude na světě je stavebnictví skutečným a nezkresleným vysvědčením stavu ekonomiky regionu, či státu. Skutečnou kvalitu ekonomiky neurčuje tzv. růst HDP, navíc jen o cca 2 %, tažený zahraničními výrobci aut na českém území. Mediální prezentace tohoto typu jsou nepravdivé a škodlivé pro nás pro všechny.

Tématem posledních měsíců je nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Pociťujete tento trend také? Využíváte například import zahraničních zaměstnanců?
Toto není téma posledních měsíců. Stavebnictví, zemědělství, zpracovatelský průmysl by dávno nežil bez zahraničních pracovníků, zejména z Ukrajiny. To se odpovědní pouze řadu let tvářili, že neví… Česko potřebuje desítky tisíc těchto pozic. Potřebuje jejich bezproblémový, svobodný, individuální vstup do našeho průmyslu. Nikoliv současný stav pomocí různých agentur a komplikovaných povolovacích procesů našich úřadů. To je vůči těm lidem nedůstojné, je to navíc pravděpodobným zdrojem široké korupce.

Jaká je vaše predikce růstu či zpomalení stavebnictví? Myslíte si, že se ještě vrátí doba před rokem 2008?
Doba před rokem 2008 se již nikdy nevrátí. Protože tehdy se nestalo nic jiného, než že praskly bubliny. Ti vědoucí to popraskání čekali dávno před tímto datem, resp. byli překvapeni, jak (sebe)faleš a (sebe)klam dlouho vydržely. Bohužel, řada ekonomických systémových vad nebyla odstraněna a nové přibývají…
Naše stavebnictví bude kopírovat ekonomické úspěchy naší republiky. Ty se dostaví, až Česko přestane být montovnou, přebyrokratizovanou subdodavatelskou ekonomikou. Až poroste domácí kapitál. Až začneme našim skutečným ekonomickým výkonem dohánět sousední 5x výkonnější bavorskou ekonomiku. Současná vláda pro toto nedělá vůbec nic. Jestli budoucí vlády budou cosi dělat… tak pak je to cesta na desetiletí.

16. 9. 2016

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama