reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

5 + 1 tip, jak si užít Bali a Jávu naplno

Dva indonéské ostrovy. Bali je nejzápadnější z Malých Sund, který leží mezi Jávou a Lombokem. Spolu s dalšími malými ostrovy tvoří jednu z 33 zdejších provincií. Tropický ráj, nejkrásnější místo na zemi. I Jáva je součástí Indonésie. Odděluje Indický oceán a Jávské moře. Kdo by sem nechtěl alespoň jednou za život zaletět?

Projděte se zdejšími pralesy, navštivte národní parky, šnorchlujte, poznejte aktivní sopky. Kde jinde zažijete tolik nevšedních zážitků?

Trek po národním parku

Na rozloze asi 190 čtverečních kilometrů Národního parku Západní Bali můžete obdivovat dlouhé pláže, ostrůvky, sopky i savany a monzunové lesy. Co se zvířat týká, můžete tu potkat muntžaky, divoká prasata, marabu, karety i ledňáčky.

Ostrov Menjangan

Ostrov, který je vyhlášen výskytem nejrůznějších mořských živočichů. Žahavci, murény, skaláry i trnuchy. Vezměte si šnorchl a vydejte se za nimi. Budete je mít na dosah ruky.

Kawah Ijen

Největší a nejdéle existující sirné jezero nepopsatelné zelené barvy. Z vulkánu Ijen stoupá zelený sirnatý dým, všude narážíte na žluté úlomky síry. Horníci, kteří ze dna jezera těží vulkanickou síru. Takový je zdejší obrázek. Ne nadarmo se tomu přezdívá "Žluté peklo".

Kalibaru

Už jste viděli plantáže, kde se pěstuje káva, kakao nebo hřebíček? Že ne? Pak jste na správném místě. Navíc se dozvíte, jak probíhá pěstování a příprava před dalším zpracováním a převozem.

Zajděte na oběd do Rajekwesi. Vydejte se na procházku džunglí, užijte si odpoledne na pláži. Možná budete mít štěstí a uvidíte mořské želvy při kladení vajec do písku.

Čtěte také: Vydejte se na aktivní dovolenou s nabitým programem

Meru Betiri

Národní park v provincii Východní Jáva. Dosahuje od pobřeží až k vysočině s nadmořskou výškou 1200 metrů. Nejvyšší horami v parku jsou Mount Gamping (538 m), Mount Butak (609 m), Mount Sukamade Atas (801 m), Mount Gendong (840 m nm), Mount Mandilis (844 m) a Mount Betiri (1.192 m).

Meru Betiri je domov mnoha chráněných zvířat. Jávská létající veverka, Javan leopard, makak dlouhosrstý, kočka leoparda. A pokud jste na Kalibaru neměli štěstí a neviděli jste mořské želvy při kladení vajec do písku, tady dostanete druhou šanci. Nepromarněte ji.

Památky Bali

Bali - opravdový tropický ráj, jedno z nejkrásnějších míst na zemi. Co si nesmíte nechat ujít?

Seminyak

Luxusní letovisko na západním pobřeží. Bary, restaurace, obchody, nákupy i noční život. Poklidná oblast s nádhernými plážemi, kde si můžete vychutnat úžasný pohled na západ slunce, se s nástupem noci mění na místo, kde to žije. Zvláštností je Gay Bar ulice.

Tip: letenky za skvělé ceny najdete na Letuška.cz

Sacred MonkeyForest Sanctuary

Hinduistický chrámový komplex, kde žijí makakové. A žije jich tu kolem 750. Monkey Forest udejší obyvatelé vnímají jako významné duchovní, ekonomické, vzdělávací centrum pro vesnici.

Uluwatu Temple

Chrám z 10. století, který společně s dalšími osmi chrámy chrání Bali před zlými duchy. Najdete ho na vysokém útesu, odkud si vychutnáte dechberoucí výhled.

Batur

Aktivní vulkanický komplex, sestávající ze dvou překrývajících se kalder a několika postkalderových dómů, maar a stratovulkánu. Vydejte se po okraji sopky a připravte se na úžasnou podívanou. Rázem se ocitnete v kráteru, kde je modravé jezero, ve kterém se znovu zrcadlí sopka.

25. 2. 2019 9:50

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama